Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Metamfetamina w workach jak mąka! Zlikwidowano fabrykę...

Wielkie plastikowe pojemniki i worki wypełnione narkotykiem, a obok waga do porcjowania. Wszystko stojące na betonie, wśród narzędzi i rupieci. Lubińscy policjanci operacyjni z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą oraz wydziału kryminalnego zlikwidowali fabrykę narkotyków. Zatrzymano dwie osoby i przejęto blisko 35 kilogramów metamfetaminy.

Narkotyki przejęte przez policję
policja.gov.pl - /KWP we Wrocławiu

Linia produkcyjna została namierzona w okolicach Lubina.

"Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej namierzyli i zlikwidowali fabrykę narkotyków. Amatorska linia produkcyjna znajdowała się na poddaszu w ciągu pomieszczeń gospodarczych i domu jednorodzinnego. Na jej trop detektywi wpadli, rozpracowując szajki narkotykowe."

– napisała policja.

Na posesji zatrzymano dwóch mężczyzn - w trakcie produkcji środków psychotropowych. 33- i 56-latek trafili za kraty.

Z przejętych narkotyków można by wytworzyć ponad ćwierć miliona porcji narkotyków zdolnych odurzyć dorosłego człowieka. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 4 miliony złotych.

Waga do porcjowania narkotykówpolicja.gov.pl / KWP we Wrocławiu

Podejrzani usłyszeli zarzuty przetwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych, za co grozi od 3 do 20 lat więzienia. Decyzją lubińskiego sądu zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie.

 Źródło: policja.gov.pl, niezalezna.pl

 

#narkotyki #fabryka #metamfetamina #policja #Lubin

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo