Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Marynarka Wojenna szuka płetwonurka Wojsk Specjalnych przy pomocy sonaru

Poszukiwania płetwonurka Wojsk Specjalnych, który zaginął podczas ćwiczeń w Zatoce Gdańskiej, kontynuują jednostki Marynarki Wojennej przy pomocy sonaru - poinformował przedstawiciel Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR

Wojsko
@DowOperSZ - x.com

Maciej Dziubich z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR powiedział mediom, że ratownicy przed godz. 13.00 otrzymali zgłoszenie o zaginięciu wojskowego nurka podczas ćwiczeń. Do zaginięcia miało dojść w okolicach wyjścia z portu na wysokości plaży Westerplatte, gdzie od rana odbywały się ćwiczenia nurków wojskowych.

"O godzinie 19 zakończyła się część poszukiwania w części nawodnej. Na miejscu zostały dwie jednostki SAR i jednostki Marynarki Wojennej, które będą prowadziły poszukiwania za pomocą sonarów" - powiedział wieczorem Maciej Dziubich.

W środę po południu Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w trakcie programowego szkolenia nurkowego na Bałtyku zaginął żołnierz Wojsk Specjalnych. W akcji poszukiwawczej brał udział śmigłowiec Marynarki Wojennej wraz z okrętem.

Zaginionego operatora jednostki specjalnej z wody i powietrza szukały też łodzie SAR, WOPR z Sopotu, Straż Graniczna oraz policja wodna.

Do wieczora w środę nie udało się odnaleźć zaginionego żołnierza.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wojsko #płetwonurek #zaginął żołnierz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo