Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Fałszywi prokuratorzy oszukali emerytkę. Straciła 100 tysięcy złotych

Uwaga na fałszywych prokuratorów. Przestępcy w wakacje nie próżnują. Jak ujawniła policja, mieszkanka gminy Limanowa w Małopolsce straciła 100 tysięcy złotych, wierząc, że pomaga wnuczce.

To było zuchwałe oszustwo
fot. - pixabay
"9 lipca telefon od fałszywej prokuratorki otrzymała 75-letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Limanowa. Oszustka powiedziała kobiecie, że jej wnuczka spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy, które musi przekazać innemu prokuratorowi, który przyjedzie pod jej dom. Seniorka, wierząc, że w ten sposób pomaga wnuczce, przekazała mężczyźnie 100 tysięcy złotych."

– poinformowała małopolska policja.

Apel policji

Policjanci apelują, by zachować ostrożność przy kontaktach z osobami podającymi się za przedstawicieli różnych instytucji. I podają kilka ważnych rad:
 
>> W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta czy prokuratora zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

>> Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji czy innych instytucji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie!

>> Zanim pochopnie podejmiemy działanie, rozłączmy się i dajmy sobie czas na zastanowienie. Oszuści wywierają na nas presję czasową, wprowadzając do rozmowy element zagrożenia, co już powinno budzić nasze podejrzenia.

"Mimo że coraz więcej osób ma świadomość działalności oszustów, to przestępcy nie pozostają w tyle i stale modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często jest wykorzystywana przez oszustów metoda „na policjanta”, bądź „na prokuratora”. Sprawcy, wykorzystując zaufanie do Policji i Prokuratury, wyłudzają pieniądze najczęściej od osób starszych."

– ostrzega policja.

 Źródło: policja.gov.pl, niezalezna.pl

 

#emerytka #oszustwo #fałszywy prokurator

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo