Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Bank świętuje miesiąc dumy środowisk LGBT. Klienci: Dziwna forma promocji. "Żałuję, że mam u was konto"

Francuska grupa BNP Paribas, która ma swoje banki także w Polsce, postanowiła zrealizować kampanię reklamową w tęczowych barwach, świętując miesiąc dumy środowisk LGBT. Nie umknęło to uwadze klientów. Nie brakuje takich, którzy deklarują, że zamierzają zrezygnować z usług banku, bo woleliby, żeby zajmował się sprawami klientów, a nie kwestiami światopoglądowymi.

Zdjęcie ilustracyjne
By Enbees - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=98954966

Jeden z banków działających w Polsce, postanowił zrealizować kampanię reklamową opartą na tęczowych barwach - pod hasłem szacunku dla mniejszości seksualnych. BNP Paribas ogłosił, że świętuje "Pride Month", czyli miesiąc dumy środowisk LGBT. 

- Wierzymy, że różnorodność napędza do pozytywnych zmian. Każdy jest u nas mile widziany, a wzajemny szacunek to coś, czym kierujemy się każdego dnia. Właśnie dlatego świętujemy Pride Month, do czego Was też zachęcamy!

- napisał bank BNP Paribas, publikując przy tym zdjęcie kobiety z tęczową flagą.

Temat, jak nietrudno się domyślić, wywołał ogromne kontrowersje. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w tym wiele krytycznych wobec działań banku. Pojawili się klienci, którzy woleliby, by bank zajął się sprawami klientów, a nie świętowaniem miesiąca poparcia dla LGBT. 

"Żałuję, że mam u Was konto" - napisał pan Filip. "Między innymi przez takie coś nie mam u was konta. Dziwna forma promocji, zamiast zachęcać to odstraszacie klientów..." - dodał pan Piotr. 

Nie. Świętujecie bo się to wam po prostu opłaca.

- wskazał inny z komentatorów. 

Padło też pytanie, czy w krajach arabskich, w których BNP Paribas ma swoje oddziały, również pojawiła się "tęczowa kampania". Otóż, nie! W Maroko, gdzie stosunki homoseksualne zagrożone są karą pozbawienia wolności (do 3 lat) oraz grzywną, tego typu akcji francuska grupa nie zdecydowała się przeprowadzać.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#BNP Paribas

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo