Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Wyciągniemy Tuskowi dywan spod nóg". Cenckiewicz zapowiada nową książkę. Współautorem naczelny Niezalezna.pl

Spróbujemy wyciągnąć Donaldowi Tuskowi dywan spod nóg. Serial „Reset” to już Państwu pokazał, ale po raz pierwszy wszystko będzie policzone, sprawdzone, wyłożone cytatami z konkretnych dokumentów - mówił dzisiaj w Sulejowie prof. Sławomir Cenckiewicz, zapowiadając książkowy "Reset". Na jesieni wydana też zostanie książka opowiadająca o kulisach kręcenia serialu dokumentalnego. Jak przekazano, jej współautorem będzie redaktor naczelny portalu Niezależna.pl Grzegorz Wierzchołowski.

Sławomir Cenckiewicz
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Podczas dziennikarskiego panelu w Sulejowie, redaktor Michał Rachoń oraz historyk prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnili, czym zajmowali się w ostatnich miesiącach.

- Pracujemy nad serialem. Serial nazywa się „Zgoda” - poinformował red. Michał Rachoń.

Nowy serial dokumentalny odsłoni kolejne kulisy rosyjskich wpływów i pracy moskiewskiej agentury w Polsce.

Jak się okazuje, „Zgoda” to nie jest jedyna inicjatywa, nad którą pracują. Profesor Cenckiewicz przekazał, że na przełomie czerwca i lipca do księgarń trafi książkowy „Reset”.

- Książka jest opowieścią naukową, jak to było w latach lat 2007-2014. Konsekwencje tej polityki były dłuższe. Ekipa Tuska nie zdjęła tylko serialu „Reset” ze stron internetowych telewizji. Zdjęła też pośpiesznie raport komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Postanowiliśmy z Michałem również wydać raport komisji, której miałem zaszczyt przewodniczyć. To wszystko dostaniecie państwo na przełomie tego i przyszłego miesiąca. Jesteśmy na finiszu, jesteśmy już po redakcji 

- zapowiedział.

- To bardzo duża książka. To blisko tysiąc stron. Wtedy ruszymy do Państwa w Polskę. Będziemy jeździć od miasta do miasta, od kraju do kraju; będą również organizowane spotkanie poza granicami po to, by dotrzeć z prawdą pod strzechę. Telewizja Republika będzie nam patronować - przekazał.

Ponowna publikacja faktów i ustaleń z serialu „Reset”, którego dziś zgodnie z prawem nie można pokazywać, to - jak mówił Cenckiewicz - „próba wyciągnięcia Donaldowi Tuskowi dywanu spod nóg”. - Serial „Reset” to już państwu pokazał, ale po raz pierwszy wszystko będzie policzone, sprawdzone, wyłożone cytatami z konkretnych dokumentów - dodał.

Kolejna książka. Opowiedzą o kulisach powstawania „Resetu”

Prof. Cenckiewicz ujawnił również: „To nie jest wszystko, bo jesienią ukaże się jeszcze inna książka. Książka, która opowie, jak powstawał serial „Reset”, ale będzie czymś większym. Zdradzimy państwu kulisy pracy nad filmem, ale też kulisy wszystkiego negatywnego, co się nam wydarzyło. To będą zaskakujące historie”.

Uzupełnił red. Rachoń: „Jak jesteśmy w zaufanym gronie, warto przekazać newsa. Książka opowiadająca o kulisach powstania serialu "Reset" będzie dostępna jesienią, a jej współautorem jest jeden z najwybitniejszych dziennikarzy zajmujących się sprawami rosyjskimi, dziennikarz "Gazety Polskiej" oraz redaktor naczelny portalu Niezalezna.pl Grzegorz Wierzchołowski”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo