Wybory: Więcej obwodów głosowania za granicą

Dodatkowe obwody głosowania powstaną w Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze - poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych. Dodano, że liczba obwodów w sumie wzrośnie do 410 i będzie to o blisko 30 proc. więcej niż w 2019 r.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Komisja wyborcza
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Resort spraw zagranicznych przekazał, że w sobotę 30 września weszły w życie przepisy zmieniające rozporządzenie Ministra Spraw Zagranicznych ws. obwodów głosowania za granicą.

Wyjaśniono, że ta nowela tworzy nowe obwody głosowania w tych okręgach konsularnych, w których jest to zasadne ze względu na zwiększone zainteresowanie wyborców zgłoszeniem się do spisów sporządzanych przez konsulów. Poinformowano, że dodatkowe obwody głosowania powstaną w: Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze.

"Na skutek nowelizacji globalna liczba obwodów głosowania w tegorocznych wyborach i referendum ogólnokrajowym wzrośnie do 410, czyli będzie o blisko 30 proc. większa niż w wyborach z 2019 r."

- dodał resort.

Poinformowano ponadto, że wejście w życie nowelizacji umożliwi wyborcom rejestrowanie się przez e-Wybory w spisach sporządzanych dla nowoutworzonych obwodów. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory 2023

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo