Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Wszystkie nadmorskie kąpieliska zdatne do kąpieli

Wszystkie nadmorskie kąpieliska, zorganizowane na terenie województwa pomorskiego, są dziś pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O stanie wody w kąpieliskach poinformował na swojej stronie internetowej Główny Inspektorat Sanitarny.

W Pomorskiem, z powodu zakwitu sinic, nie należy się kąpać w Sulęczynie (powiat kartuski) nad jeziorem Węgorzyno, w miejscowości Rzeczenica (powiat człuchowski) nad jeziorem Szczytno przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Rzewnica", a także ze względu na inne wymagania w Chmielnie (pow. kartuski) oraz ze względu na parametry mikrobiologiczne w Debrznie nad jeziorem Żuczek (powiat człuchowski).

Sanepid przypomina, że sytuacja w kąpieliskach, zwłaszcza tych nadmorskich, jest bardzo dynamiczna: z godziny na godzinę w danym miejscu może ona nagle ulec zmianie na tyle, że zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne, będą zamykane. Panująca od wielu dni wysoka temperatura sprzyja bowiem zakwitom sinic, które przemieszczają się niesione prądami wodnymi lub wiatrem.

W przypadku obfitego zakwitu sinic, zalecany jest absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pomorskie #woda #morze #plaża #wakacje

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo