Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wstrząsające nagrania trzęsień ziemi w Tajwanie

Internet obiegły zdjęcia i nagrania zniszczeń jakich dokonały trwające na Tajwanie trzęsienia ziemi. Najsilniejsze - póki co - z nich o magnitudzie 7,2 nawiedziło powiat Taitung.

Twiiter

W sobotę wieczorem trzęsienie miało magnitudę 6,4. Nie ma na razie informacji o ofiarach, ale pojawiły się informacje o zawaleniu się jednego małego budynku w mieście Hualian, graniczącym z Taitung.

Epicentrum trzęsienia, która zostało zakwalifikowane przez służby jako "silne trzęsienie" (szósty poziom trzęsienia na 7-stopniowej tajwańskiej skali), znajdowało się na głębokości zaledwie 7 km.Od soboty ziemia na Tajwanie zatrzęsła się już 86 razy, 31 trzęsień było odczuwalnych, z czego w sumie pięć przekroczyło 5 w skali Richtera.

Niedzielne wstrząsy były odczuwalne niemal na całym Tajwanie, najsilniej na wschodzie i południu kraju, w tym w położonym na południu mieście Kaohsiung oraz w zachodnim Taichungu. O wyjątkowej sile wstrząsów może świadczyć fakt, że pomimo dużej odległości od epicentrum (ok 200 km), mocno kołysały się również budynki w stolicy kraju, Tajpej

Jest to kolejne po sobotnim, największe w tym roku trzęsienie ziemi na Tajwanie. Wyspa położona jest w pobliżu styku dwóch płyt tektonicznych i dlatego trzęsienia ziemi w tym kraju nie należą do rzadkości.

We wrześniu 1999 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 pochłonęło tam ponad 2400 ofiar śmiertelnych. W 2018 roku w wyniku trzęsienia o magnitudzie 6,4 w mieście Hualien zginęło 17 osób.

Poniżej nagrania z licznych trzęsień jakie nawiedziły Tajwan w ostatnim czasie.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#trzęsienie ziemi Tajwan

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo