Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wnikliwe oceny, aktywność, przywiązanie do wartości... Witek gratuluje Klubom "GP" postawy

- Nie pozostajecie biernymi obserwatorami, lecz komentatorami i kreatorami codziennej rzeczywistości. Jest to wyraz patriotyzmu, a także świadectwo podejmowanych działań na rzecz budowania świadomych, obywatelskich postaw - napisała do uczestników Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Zatrzymały ją obowiązki służbowe, do uczestników Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” Elżbieta Witek napisała list.

Marszałek Sejmu podziękowała Klubom za zaangażowanie w życie publiczne Polski.

- Jako uważni świadkowie wydarzeń w kraju i na świecie dostrzegacie sprawy istotne zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla wszystkich mieszkańców naszego państwa. Nie pozostajecie jednak biernymi obserwatorami, lecz komentatorami i kreatorami codziennej rzeczywistości. Jest to wyraz patriotyzmu, a także świadectwo podejmowanych działań na rzecz budowania świadomych, obywatelskich postaw

- napisała, dodając wyrazy uznania "za Wasze wnikliwe oceny oraz aktywność w obliczu trwającej już ponad pół roku wojny w Ukrainie, a także narastającego szantażu energetycznego Rosji wobec naszego kraju i Europy".

- Cieszę się, że ten pięknie rozwijający się ruch społeczny, jakim są Kluby skupione wokół „Gazety Polskiej”, łączy ludzi we wspólnych przekonaniach, a co najważniejsze w wartościach głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji, kulturze i historii. To one pozwoliły Polskiemu Narodowi przetrwać czasy najtrudniejsze – zaborczą niewolę oraz niemiecką i sowiecką okupację, pozwoliły również na odrodzenie Rzeczypospolitej

- wskazała marszałek Witek.

PEŁNA TREŚĆ LISTU MARSZAŁEK SEJMU ELŻBIETY WITEK

Szanowni Państwo, 

informację o kolejnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” przyjęłam z zainteresowaniem i dużą satysfakcją. Niestety nie mogę wziąć udziału w spotkaniu, zatem tą drogą pragnę przekazać serdeczne pozdrowienia jego organizatorom i uczestnikom. 

Przyjmijcie Państwo również słowa podziękowania za Wasze zaangażowanie w życie publiczne Polski. Jako uważni świadkowie wydarzeń w kraju i na świecie dostrzegacie sprawy istotne zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla wszystkich mieszkańców naszego państwa. Nie pozostajecie jednak biernymi obserwatorami, lecz komentatorami i kreatorami codziennej rzeczywistości. Jest to wyraz patriotyzmu, a także świadectwo podejmowanych działań na rzecz budowania świadomych, obywatelskich postaw. 

Przyjmijcie wyrazy uznania za Wasze wnikliwe oceny oraz aktywność w obliczu trwającej już ponad pół roku wojny w Ukrainie, a także narastającego szantażu energetycznego Rosji wobec naszego kraju i Europy. 

Cieszę się, że ten pięknie rozwijający się ruch społeczny, jakim są Kluby skupione wokół „Gazety Polskiej”, łączy ludzi we wspólnych przekonaniach, a co najważniejsze w wartościach głęboko zakorzenionych w polskiej tradycji, kulturze i historii. To one pozwoliły Polskiemu Narodowi przetrwać czasy najtrudniejsze – zaborczą niewolę oraz niemiecką i sowiecką okupację, pozwoliły również na odrodzenie Rzeczypospolitej. 

Pragnę więc, po raz kolejny, przekazać wyrazy szacunku i uznania za Państwa działalność, za wyjątkowo odpowiedzialny i skuteczny udział w budowaniu coraz lepszej Polski. 

Życzę, by Nadzwyczajny VIII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w Spale przyniósł organizatorom satysfakcję z podjętego przedsięwzięcia, zaś dla uczestników był czasem owocnych rozmów, wymiany doświadczeń i inspiracji do podejmowania dalszych działań. 

Życząc udanych spotkań, raz jeszcze serdecznie Państwa pozdrawiam. 

Z poważaniem Elżbieta Witek 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wideo