Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Wir, polnische Bauern...". Protestujący rolnicy w Sejmie z apelem po niemiecku do Tuska. "Może zrozumie"

W Sejmie trwa protest głodowy rolników, którzy domagają się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. - Ja spróbuję do niego zaapelować inaczej. Jeśli nie rozumie nas, tylko rozumie język pani Ursuli, to porozmawiamy w języku pani Ursuli - powiedział rolnik Hubert Kraft i zwrócił się do szefa rządu po niemiecku.

Konferencja rolników
screenshot - TV Republika

9 maja grupa 11 rolników rozpoczęła protest w Sejmie domagając się rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem o unijnym Zielonym Ładzie. Do Sejmu weszli na przepustki zgłoszone przez Konfederacje i PiS. Tydzień temu rozpoczęli strajk głodowy.

W sobotę dwóch protestujących musiało przerwać głodówkę. Jak powiedział Mariusz Borowiak ze Związku Rolniczego Orka, rolnicy, którzy trafili do szpitala, zostali nawodnieni i podano im lekarstwa. W poniedziałek Telewizja Republika przekazała, że popołudniu zasłabł kolejny z protestujących rolników. Wezwano karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pozostała trójka protestujących rolników zwołała w Sejmie konferencję prasową.

- Ponawiamy apel do pana premiera Tuska, że nadal na niego czekamy i liczymy, że jutro się z nami spotka. Jesteśmy dziewiąty dzień na głodówce, a trzynasty dzień w Sejmie - mówił jeden z rolników.

- Jeszcze raz apeluję do pana premiera, że to nie są przelewki, my chcemy przeżyć ten strajk, ale dlaczego nas zmusza do tego, do tego poświęcenia? Ja spróbuję do niego zaapelować inaczej. Jeśli nie rozumie nas, tylko rozumie język pani Ursuli, to porozmawiamy w języku pani Ursuli

– zwrócił się do premiera rolnik Hubert Kraft.

I zaczął czytać po niemiecku apel do Donalda Tuska.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo