Wernisaż prac niepełnosprawnych artystów. Wystawa w siedzibie opolskiego NBP

W siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Opolu odbył się wernisaż prac artystów wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Sztuka Osób Niepełnosprawnych". Wystawa będzie dostępna w opolskiej siedzibie NBP do końca kwietnia.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Skitterphoto

W piątek w oddziale okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Opolu otwarto kolejną wystawę prac artystów mieszkających i związanych z województwem opolskim. Tym razem we wnętrzach banku gościć będą prace artystów wyróżnionych w ramach XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych".

Jak powiedział prof. Paweł Frącz, dyrektor oddziału NBP w Opolu, jest to kolejna wystawa, która wpisuje się w mecenat banku nad artystami.

"Pierwszą wystawę w naszym banku otwarliśmy w czasie pandemii, gdy galerie sztuki i pracownie z powodów sanitarnych były zamknięte dla zwiedzających. Chcieliśmy w ten sposób wspomóc przede wszystkim środowisko naszych artystów. Okazało się, że pomysł comiesięcznych wystaw spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko samych artystów, ale i osób odwiedzających nasz bank. Z tym większą przyjemnością zgodziłem się na kolejną wystawę, do której prace otrzymaliśmy dzięki uprzejmości opolskiego oddziału PFRON-u"

- powiedział prof. Frącz.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Bank centralny #NBP

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo