Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Waldemar Pawlak stanie przed komisją śledczą ds. VAT

Były wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak jest jednym z dwóch świadków, jakich planuje w czwartek przesłuchać sejmowa komisja śledcza ds. VAT.

Pawlak był latach 2007–2012 wicepremierem i ministrem gospodarki w rządzie Donalda Tuska. Po przesłuchaniu b. wicepremiera, przed komisją ma stanąć Karol Jeny, były stały doradca Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji.

Reklama

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Reklama