Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Sędzia TK Krystyna Pawłowicz w uzasadnieniu: premier wydając polecenia na podstawie przepisów "antycovidowych" miał prawo uważać, że ich zakres obejmuje organizację wyborów • • • TK: zastosowanie przepisów "antycovidowych" do przygotowania wyborów w stanie epidemii - zgodne z konstytucją • • •

W płomieniach zginęły 4 osoby. Nowe fakty ws. tragedii w Chrząstowicach

Według wstępnych ustaleń śledczych pożar w budynku strzelnicy w Chrząstowicach, w wyniku którego zginęły cztery osoby, poprzedziła eksplozja - powiedział Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

opolska Policja @opolskaPolicja

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Strażaków poinformowano o pożarze w kompleksie hotelowo rekreacyjnym w Chrząstowicach pod Opolem. Palił się budynek, w którym znajdowała się strzelnica. Na miejscu strażacy znaleźli trzy osoby ranne, z których jedna pomimo pomocy zmarła.

Po trwającej kilkanaście godzin akcji ratownikom udało się wejść do wnętrza obiektu. W pogorzelisku znaleziono zwęglone zwłoki trzech osób. Jak powiedział w piątek rzecznik opolskiej prokuratury, według wstępnych ustaleń śledczych pożar poprzedziła eksplozja.

- To są wstępne ustalenia na podstawie zapisów monitoringu i zeznań świadków. Nie wiemy jeszcze, co mogło być źródłem eksplozji i nie jest wykluczone, że konieczne będzie powołanie biegłego z zakresu materiałów wybuchowych

- powiedział prokurator Bar.

Znane są personalia zmarłych. To instruktorka i trzech mężczyzn, którzy korzystali ze strzelnicy. Zwęglone zwłoki znaleziono w magazynku, gdzie przechowywana była amunicja. Ich tożsamość będzie ustalona na podstawie badań DNA, a przyczyny śmierci będą znane po sekcji zwłok. Wojewoda opolski zapowiedział pilne przeprowadzenie kontroli na podobnych obiektach w całym województwie. Sprawdzane mają być m.in. warunki bezpieczeństwa w strzelnicach, w tym oznaczenie dróg ewakuacyjnych. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo