Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

12-latek zaginął w górach. Został odnaleziony!

Odnaleziono 12-letniego chłopca, który zaginął w piątek po południu w górach Bardzkich, w okolicy Kłodzkiej Góry. Nic mu się nie stało, został sprowadzony przez ratowników w bezpieczne miejsce – poinformował GOPR.

Policja radiowóz
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Oficer prasowy kłodzkiej policji podinspektor Wioletta Martuszewska poinformowała w piątek w nocy, że zaginiony 12-letni chłopiec z Poznania po kilku godzinach poszukiwań został odnaleziony przez policjanta w lesie i został już sprowadzony w bezpieczne miejsce.

Naczelnik GOPR z Grupy Sudeckiej Mariusz Grudzień potwierdził, że chłopcu nic się nie stało. „Został ogrzany i sprowadzony na dół. Jest zdrowy i bezpieczny” - dodał ratownik.

Wcześniej poinformowano, że chłopiec przebywał na terenie powiatu kłodzkiego wraz z rodzicami. Po raz ostatni był widziany około godziny 15:15 na szlaku żółtym w rejonie Kłodzkiej Góry.

Wieczorem poinformowano, że trwają poszukiwania chłopca w górach. Obok ratowników z Grupy Sudeckiej GOPR uczestniczyli w niej policjanci, strażacy oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Kłodzka Góra to najwyższy szczyt Gór Bardzkich (ma 757 m n.p.m.). Prowadzą na niego szlaki m.in. z Kłodzka i Barda. Można też z niej zejść w stronę Gór Złotych i Złotego Stoku

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo