Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

W nocy mróz w całej Polsce. W niektórych miejscach nawet -16 st.

W nocy temperatura minimalna wyniesie od minus 16 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat do maksymalnie minus 3 stopni Celsjusza nad morzem - wynika z prognozy IMGW. W niektórych miejscach mogą tworzyć się marznące mgły.

Gdzie będzie najzimniej?
Egor Kamelev - Pexels.com

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. W północno-wschodniej części kraju możliwe rozpogodzenia.

"Na północy i wschodzie kraju miejscami mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Są one także możliwe w górach. Gdzieniegdzie, głównie na wschodzie kraju, będą się tworzyć marznące mgły ograniczające widzialność do 200-300 m"

– powiedział Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

To będzie kolejna noc z temperaturami ujemnymi w całym kraju. "Temperatura minimalna wyniesie od minus 16 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat i minus 12 stopni na południu i wschodzie kraju, ok. minus 7 stopni w centrum, do minus 4 stopni Celsjusza na zachodzie i minus 3 stopni Celsjusza nad morzem" – przekazał synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich lokalnie dość silny i w porywach osiągający do 55 km/h. Powieje z kierunków południowych. "Silniej będzie wiać w Karpatach. Tam porywy wiatru do 70 km/h i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne" – ostrzegł synoptyk IMGW.

Prognoza na wtorek

We wtorek zachmurzenie nadal będzie umiarkowane i duże.

Rano, na co zwrócił uwagę synoptyk IMGW, mogą się jeszcze utrzymywać lokalne mgły ograniczające widzialność do ok. 500 m.

"Miejscami wystąpią słabe opady śniegu, głównie na wschodzie kraju. Na krańcach zachodnich spodziewane są opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem, a pod wieczór na krańcach południowo-zachodnich możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź"

– zaznaczył Walczak.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza miejscami na wschodzie kraju do zera stopni na krańcach południowo-zachodnich i nad morzem.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich Karpat początkowo dość silny i w porywach może osiągać do ok. 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

"Silniej będzie wiało w Karpatach, zwłaszcza w Bieszczadach. Tam porywy wiatru do 80 km/h. W drugiej połowie nocy ten wiatr będzie stopniowo słabnąć" – powiedział synoptyk IMGW.

Dodał, że w rejonach górskich możliwe będą zawieje i zamiecie śnieżne. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #prognoza pogody #mróz #śnieg

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo