Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W nocy deszcz ze śniegiem. Uwaga na drogach!

Do Polski z powrotem zawitała zimowa aura. Wieczorem temperatura znacznie spadnie, by w nocy z czwartku na piątek osiągnąć ujemne wartości. Będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg. Synoptycy zapowiadają też oblodzenie, dlatego kierowcy powinni uważać na drogach.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do Polski wszedł chłodny front atmosferyczny, za którym napływa mroźne, arktyczne powietrze. Przyniósł on ze sobą opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

"Zostały wydane nowe ostrzeżenia meteo 1. stopnia na intensywne opady śniegu dla części woj. dolnośląskiego i opolskiego. Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 12 cm" - napisał w czwartek popołudniu na Twitterze IMGW.

Jak z kolei zaznaczyła Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w czwartek po południu temperatura zacznie spadać, a rozległa strefa opadów będzie przemieszczała na południe. "W nocy temperatura w całym kraju spadnie do ujemnej i w związku z tym spodziewamy się oblodzenia" - powiedziała Ewa Łapińska. Kierowcy powinni więc być ostrożni na drogach.

Synoptyk dodała, że najniższa temperatura będzie w nocy na Suwalszczyźnie, gdzie wyniesie od -6 do -5 stopni Celsjusza, w centrum słupki na termometrach pokażą ok. -3 st., a na południu Polski od -1 do O st. Celsjusza. "Generalnie termometry w kraju pokażą od -6 do -1 st. Celsjusza, a na morzem około 0 stopnia. Wystąpią też opady deszczu ze śniegiem i śniegu" - wyjaśniła Ewa Łapińska. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #śnieg #deszcz #niż #oblodzenie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo