Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W mediach o "budowlanym paraliżu" Warszawy. "Wszystko po to, by zatrzymać CPK?" - pytają internauci

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o "budowlanym paraliżu Warszawy" i niewydawaniu przez urzędy dzielnic decyzji o warunkach zabudowy. Internauci łączą to z planami rozbudowy Lotniska Chopina na Okęciu, a w dalszej konsekwencji - zarzuceniem projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Warszawa
Pixabay - Pixabay

- Paraliż budowlany w Warszawie. Urzędy Dzielnic wstrzymują wydawanie decyzji WZ [o warunkach zabudowy] na terenach, gdzie istnieje obowiązek uchwalenia MPZP [miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego], czyli m.in. objętych Planem Generalnym Lotniska Chopina - napisał w środę w mediach społecznościowych rzeczoznawca Janusz Górski.

Wspomniany przez Górskiego plan generalny "stanowiący plan rozwoju lotniska" "generuje m.in kwestie obszaru objętego planem, z określeniem dopuszczalnych gabarytów obiektów budowlanych i naturalnych, czy też koncepchę rozwoju przestrzennego wraz z zagospodarowaniem stref wokół lotniska". W praktyce zatem wywołuje on istotne skutki planistyczne. 

W sieci internauci odczytali tę sytuację jako plan rozbudowy Lotniska Chopina i jednoczesne zakończenie projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo