Urządzili libację na cmentarzu. Rozpalili ognisko i zniszczyli nagrobek

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie nagrobka na cmentarzu w Busku-Zdroju, po tym, jak w jego pobliżu rozpalili ognisko i urządzili zakrapianą imprezę – poinformował w czwartek świętokrzyska policja.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Jak przekazał asp. szt. Tomasz Piwowarski do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu nagrobka, zniszczeniu zniczy oraz podpaleniu wieńców. Pokrzywdzona 71-letnia wdowa oszacowała straty na kwotę 1 tys. zł.

"Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów. Na podstawie zabezpieczonych śladów i poczynionych ustaleń funkcjonariusze dotarli do 50-letniego mieszkańca Buska-Zdroju. Kryminalni ustalili także dane drugiego uczestnika bulwersującej libacji, 38-letniego mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia mienia"

– przekazał funkcjonariusz.

Mężczyźni mieli się tłumaczyć, że szukali ustronnego miejsca do spożycia alkoholu. Ognisko rozpalili, ponieważ było im zimno.

Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do dwóch lat, natomiast za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi nawet do 5 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

dp
Wczytuję ocenę...
Komentarze (5)
Anonim 23.09.2023 07:39
Mafia z Patologii Obywatelskiej od zawsze zalatwiala szkodliwe i brudne sprawy dla Polski na cmentarzach, stacjach benzynowych, knajpach, etc... Mafijni przedstawiciele rzadzacy w Polsce robili to u "Sowy i Przyjaciol" przy darmowym zarciu i wybornym darmowym alkoholu. a rabski sprzedawl ruskom interesy polskie w knajpach poza rzadowym obiektem. Specjalisci od czarnej roboty pragna powrocic do wladzy i kontynuowac zdradzieckie "dzielo" jak wczesniej w interesie wrogow Polski.
Anonim 22.09.2023 10:24
Patologia, stare, a głupie matoły, to wyborcy PO. Ludziom już palma odbija, brak kultury, granic przyzwoitości, znieczulica i bezsens.
Anonim 22.09.2023 09:38
śmiecie, zapewne elektorat KO
Anonim 22.09.2023 08:52
Szkoda ze nie poszli na powiazki i tam rozpalili na grobach ZYDOKOMUCHOW MORDERCOW KOMUNISTYCZNYCH BIERUTA GOMULKI GIERKA JARUZELA URBANA
Anonim 23.09.2023 07:41
Patologia swoich szanuje, dlatego tak nie postapili
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo