Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Urządził sobie strzelnicę... na cel wziął koty sąsiada

Za zastrzelenie z wiatrówki dwóch kotów i kierowanie gróźb karalnych wobec sąsiada odpowie 45-latek z gminy Tuczna. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Autor:

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Wisznicach uzyskali informację, że w gminie Tuczna, 45-latek strzelał do kota z wiatrówki. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna z terenu swojej posesji zastrzelił kota należącego do sąsiadów. Policjanci ustalili, że nie był to pierwszy taki przypadek, a podobna sytuacja miała miejsce również pod koniec marca. Wówczas także kot został postrzelony i pomimo pomocy weterynarza zwierzęcia także nie dało się uratować.
 
Do sprawy zatrzymany został 45-letni mieszkaniec gminy Tuczna. Policjanci zabezpieczyli też wiatrówkę, z której korzystał.
- informuje policja.

Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W rozmowie z mundurowymi przyznał, że strzelał do zwierząt, jednak nie chciał ich zabić. Mężczyzna odpowiadał będzie również za groźby karalne, które miał kierować wobec sąsiada. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
- informuje policja.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, lubelska.policja.gov.pl

NAJNOWSZE Polska