Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Uczelnie w Opolu. Jakie kierunki najbardziej oblegane?

Rejestracje na studia w Politechnice Opolskiej oraz na Uniwersytecie Opolskim przekroczyły 10 tys. osób. Największą popularnością cieszy się kierunek lekarski na uniwersytecie, na który przypada 2,1 tys. zgłoszeń, z 18 kandydatami na jedno miejsce.

rekrutacja na Politechnice Opolskiej
wu.po.opole.pl

Informacje od Uniwersytetu Opolskiego wskazują, że w pierwszym etapie rekrutacji przyjęto 8598 płatnych zgłoszeń. Kierunek lekarski przyciąga najwięcej kandydatów (2114 osób starających się o miejsce na studiach stacjonarnych). Ponadto na 50 dostępnych miejsc na studiach niestacjonarnych wpłynęło ponad 300 zgłoszeń.

Kierunki takie jak psychologia, prawo i fizjoterapia cieszą się również dużym zainteresowaniem. Nie brakuje też chętnych na takie kierunki jak pielęgniarstwo, kosmetologia czy informatyka.

W tym roku Uniwersytet Opolski ma do zaoferowania 2863 miejsca na ponad 70 kierunkach na studia I i II stopnia oraz studia niestacjonarne. Drugi etap rekrutacji, zgodnie z ustalonym planem, rozpocznie się 1 sierpnia, i obejmie tylko te kierunki, na których limit miejsc nie został wyczerpany w pierwszym etapie.

Politechnika Opolska odnotowała 2,1 tys. zgłoszeń. Najpopularniejsze kierunki to informatyka, architektura, budownictwo, automatyka i robotyka, fizjoterapia oraz logistyka.

"Również nowe kierunki na naszej uczelni, jak analityka danych w biznesie i dietetyka z jakością żywności, cieszą się dużym zainteresowaniem. Kandydaci z całego kraju zgłosili się na prestiżowy kierunek sport i bezpieczeństwo, który kompleksowo przygotowuje do pracy w jednostkach mundurowych, a najlepszych do elitarnej służby w wojsku i policji. Aby dostać się na ten kierunek, musieli przejść test sprawnościowy na wzór selekcji do jednostek specjalnych"

- powiedziała Anna Kułynycz, rzecznik prasowy uczelni.

31 lipca rozpoczyna się na Politechnice Opolskiej druga tura rekrutacji elektronicznej na kierunki, które mają jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja potrwa do 17 września.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
dp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo