Wyemitowali skandaliczny materiał na temat śp. Jana Pawła II - będą się tłumaczyć. Wszczęto postępowanie

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski poinformował, że zaraz po emisji skandalicznego materiału TVN24 na temat Jana Pawła II wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie z urzędu. Dodał również, iż wezwał spółkę TVN "do niezwłocznego przesłania wyemitowanego materiału". Świrski podkreślił, że do KRRiT wpływa wiele skarg na film TVN.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji opublikowano oświadczenie przewodniczącego Macieja Świrskiego.

"Zaraz po emisji filmu 'Franciszkańska 3' wszcząłem postępowanie wyjaśniające z urzędu i wezwałem spółkę TVN do niezwłocznego przesłania wyemitowanego materiału" - poinformował. "Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpływają liczne skargi w związku z tą audycją, a ich liczba nadal rośnie"

- podał w oświadczeniu przewodniczący KRRiT Maciej Świrski.

6 marca w TVN 24 został wyemitowany reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3", w którym opisane zostały przypadki trzech kapłanów: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział".

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#TVN24 #KRRiT #Franciszkańska 3 #Jan Paweł II

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo