Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk chce rozwiązać Sejm? Scenariusz nie jest wykluczony, ale... Czarnek: Do tego ruchu potrzebuje PiS

- W Polsce do rozwiązania Sejmu potrzeba kwalifikowanej większości głosów i taką większość, zdecydowanie ponad 300 posłów, musiałby zebrać Donald Tusk. To znaczy, że na rozwiązanie parlamentu musiałoby się zgodzić również Prawo I Sprawiedliwość, co jest mało prawdopodobne, przynajmniej na dzisiaj - mówił w programie Katarzyny Gójskiej "W punkt" Przemysław Czarnek (PiS).

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Na antenie Telewizji Republika europoseł Lewicy Marek Balt z Lewicy powiedział, że jego zdaniem jednym ze scenariuszy rozważanych przez Donalda Tuska jest rozwiązanie tego Sejmu i doprowadzenie do nowych wyborów, które będą zblokowane z wyborami prezydenckimi, żeby stoczyć walkę o całą stawkę i jeśli przejmie - to wszystko: prezydenta, Sejmu, czyli też i rząd.

Pytany o te słowa w programie Katarzyny Gójskiej "W punkt" Przemysław Czarnek (PiS), stwierdził, że co prawda jest to możliwe, ale przepisy polskiej konstytucji są zupełnie inne niż francuskiej - "prezydent Macron mógł dokonać takiego ruchu, jakiego dokonał ku zdumieniu wszystkich, i rozwiązać tamtejszy parlament".

- Natomiast u nas do tego potrzeba kwalifikowanej większości głosów i taką większość, zdecydowanie ponad 300 posłów, musiałby zebrać Donald Tusk. To znaczy, że na rozwiązanie parlamentu musiałoby się zgodzić również Prawo I Sprawiedliwość, co jest mało prawdopodobne, przynajmniej na dzisiaj

- wskazał. 

Jak zaznaczył Czarnek, "z całą pewnością Tusk może mieć takie coś w głowie, bo widać, że pożera swoje przystawki - i Lewicę, i zwłaszcza Hołownię, i PSL bez jakichkolwiek zasad diety podstawowej". 

- Dosłownie kilka miesięcy wystarczyło, żeby zjadł ich już więcej, niż w połowie, a zatem być może do tego dąży. Ale nie jest to proste rozwiązać polski parlament. Trzeba dwóch trzecich ustawowej liczby posłów. Będziemy patrzeć na to, jaki będzie scenariusz, jakie będą okoliczności

- dodał.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Donald Tusk #premier #Sejm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo