Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Tunel pod Martwą Wisłą będzie zamknięty

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty będzie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W tym czasie zostaną prowadzone prace serwisowe.

Karol Stańczak/GZDiZ

W nocy z soboty na niedzielę zamknięte będą obie nitki tunelu pod Martwą Wisłą. "Zamknięcie nastąpi w sobotę o godz. 22, otwarcie w niedzielę o godz. 6" - poinformowała rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan.

Przekazała, że zakres prac obejmie: przegląd i konserwację przepompowni tunelowych, przegląd i mycie oświetlenia wjazdowego, punktów SOS, czujników SIC i mycie rozdzielnic elektrycznych.

Informacja o zamknięciu będzie wyświetlona na tablicach zmiennej treści. Kierowcy na czas zamknięcia tunelu będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego, łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem ciężarówek tak, by omijały one ścisłe centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma 1,4 km długości.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo