Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz za aferę VAT? Beata Szydło komentuje dla Niezalezna.pl

- Najwyższa Izba Kontroli zwracała również uwagę na problemy związane z luką VAT. To działo się zawsze, np. przy okazji omawiania budżetu na kolejny rok. Rząd PO-PSL nie robił z tym kompletnie nic. W związku z tym powołaliśmy komisję śledczą - powiedziała w rozmowie z Lidią Lemaniak była premier, a obecnie europoseł Beata Szydło.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rekomenduję, żeby postawić w stan oskarżenia przed Trybunałem Stanu prezesów Rady Ministrów i konstytucyjnych ministrów 

- powiedział w Sejmie przewodniczący komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała.

W rozmowie z Niezalezna.pl była premier, a obecnie europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło podkreśliła, że z jej "doświadczeń prac w rządzie i przygotowanych reform, może powiedzieć przede wszystkim, iż można było przygotować i wprowadzić reformy systemu skarbowego i podatkowego, w taki sposób, żeby pieniądze z budżetu państwa faktycznie do niego trafiały, a nie były wyprowadzane poza budżet".

Przez wiele lat byłam też członkiem komisji finansów i przypominam, że każdorazowo, kiedy odbywały się posiedzenia komisji finansów. Najwyższa Izba Kontroli zwracała również uwagę na problemy związane z luką VAT. To działo się zawsze np. przy okazji omawiania budżetu na kolejny rok. Rząd PO-PSL nie robił z tym kompletnie nic. W związku z tym powołaliśmy komisję śledczą

- wyjaśniła.

Beata Szydło dodała, że "pan przewodniczący Horała teraz stawia wnioski - jeżeli komisja po dogłębnym zbadaniu sprawy daje taką rekomendację, to znaczy, że jest to rekomendacja wynikająca z wiedzy, którą komisja posiada".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#komisja VAT #Beata Szydło

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo