Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Trudne warunki na świętokrzyskich drogach

Trudne warunki panują na drogach w województwie świętokrzyskim. Trasy krajowe są przejezdne, jednak w wielu miejscach występuje zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe. Na drogach pracuje około 80 pojazdów do zimowego utrzymania dróg.

Warunki panują w okolicach Kielc, na drogach wciąż występuje zajeżdżony śnieg, jest ślisko - poinformował drużyny punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Kielcach najtrudniejsze.

"Nawierzchnie czarne i mokre mamy w rejonach Buska Zdroju i Jędrzejowa. Błoto pośniegowe w okolicach Opatowa i Starachowic. Ciężko pracujemy, aby wszystkie drogi były przejezdne, ale sytuacja pogodowa jest trudna. Trasy patroluje 85 jednostek sprzętu, pracuje ponad 115 osób, nie licząc tych, które zajmują się odśnieżaniem chodników"

– poinformował dyżurny.

Podobnie sytuacja wygląda na trasach wojewódzkich. Jak poinformował dyżurny, na większości dróg występuje zajeżdżony śnieg. Na trasach pracuje 27 pługopiaskarek i pługosolarek.

W województwie świętokrzyskim od niedzielnego popołudniu pada śnieg, lokalnie marznący deszcz, wieje także silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla regionu ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami. Może spaść do 30 cm śniegu. Synoptycy przewidują również zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez wschodni i północno-wschodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 60 km/h. Taka sytuacja może się utrzymać do godziny 19 w poniedziałek.

Straż Pożarna oraz policja nie odnotowały dotąd poważniejszych zdarzeń drogowych.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

NAJNOWSZE Polska