Tomasz Sakiewicz: "Niemcy doprowadziły do trzeciej wielkiej wojny w Europie przez chciwość i głupotę"

- Berlin z jego lokajami politycznymi, również obecnymi w Polsce, byli podżegaczami wojennymi. Niemcy doprowadziły do III wielkiej wojny w Europie przez swoją głupotę, chciwość. Mieć trzy wojny w ciągu stu lat na swoim koncie, to wielki ciężar - powiedział dziś w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GP" i "GPC".

screen TVP Info

Dzisiaj wieczorem w TVP Info wyemitowano film Maksymiliana Maszendy "Zeitenwende - Punkt Zwrotny" o wieloletniej, prorosyjskiej polityce Niemiec i jej konsekwencjach dla Europy.

Jednym z gości debaty zorganizowanej w telewizyjnym studio po emisji filmu był redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz.

- W latach 90. zaczęto wracać do koncepcji porozumienia rosyjsko-niemieckiego kosztem narodów Europy Środkowo-Wschodniej, kosztem ich woli, niepodległości, która zaczęła się odradzać po upadku Związku Sowieckiego. (...) Putin może się chwalić tym, że trzyma z Niemcami, natomiast kanclerz Scholz musi ukrywać to, że trzyma z Putinem. Przyznał się, bo już nie miał innego wyjścia, ale przecież coś się w ostatnich dniach zmieniło. Trybunał w Hadze ściga Putina podejrzanego o zbrodnie wojenne, dzisiaj telefony Scholza do Putina są jak telefony gubernatora Illinois do Hannibala Lectera - mówił Sakiewicz.

Redaktor naczelny "GP" wskazał, że to opinia publiczna i medialna w Niemczech wymogła, by Berlin - mimo innych planów - przyłączył się do sankcji przeciwko Rosji.

Tomasz Sakiewicz, mówiąc o kwestii Nord Streamów, przypomniał m.in. postawę polityków PO wobec niemiecko-rosyjskiej inwestycji.

- Próbowano łagodzić wrażenie tego, jak bardzo niebezpieczny jest to projekt. (...) Kilka lat temu premier Morawiecki tłumaczył, że zakończenie projektu Nord Stream to będzie ostatni rok pokoju w Europie i tak się stało. Polski rząd, polskie elity ostrzegały, że budowa NS pozwoli nie tylko ograć narody Europy Środkowej, ale da Rosji pełne przyzwolenie na działania militarne. Kiedy okazało się, że to będzie możliwe, wtedy uderzyli. W grudniu 2021 r. dokończona zostaje budowa Nord Stream 2, a w lutym 2022 dochodzi do ataku na Ukrainę

– powiedział.

- Berlin z jego lokajami politycznymi, również obecnymi w Polsce, byli podżegaczami wojennymi. Niemcy doprowadziły do III wielkiej wojny w Europie przez swoją głupotę, chciwość, ale też przez swoją agenturę, bo nie reagowano na wojnę w Czeczenii, nie reagowano na napad na Gruzję, na mord smoleński, nie zareagowano na pierwszy napad na Ukrainie. Teraz Berlin doprowadził do tego, że zginęło już ćwierć miliona ludzi na Ukrainie. (...) Mieć trzy wojny w ciągu stu lat na swoim koncie, to wielki ciężar. Jeszcze z poprzedniej się nie porozliczali, dzisiaj ci, którzy wspierają politykę Berlina, współodpowiadają za tę wojnę - dodał Tomasz Sakiewicz.

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (60)
Anonim 23.03.2023 13:49
To dlaczego polscy parlamentarzyści nie składają wniosku o pociągnieńcie Niemiec do odpowiedziałności. Dlaczego pozwalają żeby podnóżek Merkel jeździł po Polsce i ja podpalal. Tylko gadaniem się tego nie załatwi.
bandyckie kraje BANDYCKIE OBYCZAJE! 23.03.2023 11:30
Od Wieków niemcami kieruje rządza zbrodni ludobójstwa zdobywania "przestrzeni" do życia jak mawiał ich guru zbrodniarz hitler! genetyczni bandyci niemieccy wywołują wojny na przestrzeni Wieków na pewno NIE z głu"PO"ty a z genetycznej "PO"trzeby gwałtu na INNYCH NARODACH i Państwach.. to są przemyślane cyniczne, "PO"dłe i pełne "PO"gardy do INNYCH Narodów decyzje! TAKA jest natura bandyckich narodów!
bandyckie kraje BANDYCKIE OBYCZAJE! 23.03.2023 11:07
Od Wieków niemcami kieruje rządza zbrodni ludobójstwa zdobywania "przestrzeni" do życia jak mawiał ich guru zbrodniarz hitler! genetyczni bandyci niemieccy wywołują wojny na przestrzeni Wieków na pewno NIE z głu"PO"ty a z genetycznej "PO"trzeby gwałtu na INNYCH NARODACH i Państwach! TAKA jest natura bandyckich narodów!
bandyckie kraje BANDYCKIE OBYCZAJE! 23.03.2023 10:59
bandyckie niemcy to genetyczni ludobójcy jak uczy Historia.. to WCIĄŻ OLBRZYMIE i ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE dla Europy i ŚWIATA! spiskujące od lat z bandycką rosją bandyckie niemcy ze swoimi kolejnymi kanclerzami i tuskiem to wspólnicy putina w napaści, zbrodniach i ludobójstwie w Polsce, Gruzji, Czeczenii i Ukrainie!
Anonim 08.04.2023 18:24
Az tylu tu polskojęzycznych idiotow, wiec lepiej sie stad ewakuować, bo z polskimi debilami szkoda czas tracic. Moze ta mała marszalek w załobie cos wam pomoże?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo