Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Telewizja Republika jest absolutnym fenomenem". Minister Kolarski apeluje o multipleks dla Domu Wolnego Słowa

Macie moje pełne poparcie. W trakcie spotkań apeluję o wsparcie dla akcji, jaką państwo zapoczątkowaliście, by Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umożliwiła naziemne nadawanie dla państwa stacji - przekazał na antenie Telewizji Republika kandydat na europosła Wojciech Kolarski.

Wojciech Kolarski
zrzut ekranu - Telewizja Republika

Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski. Z aprobatą dla poszerzenia odbiorców przez Republikę wypowiedzieli się najważniejsi politycy, m.in. prezydent Andrzej Duda, ale również publicyści oraz autorytety w rozmaitych dziedzinach.

UWAGA: Nasze starania o multipleks dla TV Republika mogą Państwo wesprzeć, wysyłając do KRRiT petycję. Więcej informacji TUTAJ

Podjętej przez redakcję walce o miejsce na multipleksie kibicuje Wojciech Kolarski, kandydat na europosła z list Prawa i Sprawiedliwości, były minister w Kancelarii Prezydenta.

- Telewizja Republika jest absolutnym fenomenem. Jest przykładem oddolnego, obywatelskiego ruchu. Mam wielką satysfakcję, że mogę tu dziś być i mogę rozmawiać z państwem - wskazał na antenie TVR.

Opowiedział o głosach wyborców w kampanijnej trasie: „wyborcy, z którymi spotykam się w Wielkopolsce, są bardzo wdzięczni, że mogą mieć - dzięki państwu - dostęp do informacji, których nie znajdą w innych stacjach”.

Kolarski podkreślił, że „Telewizja Republika jest ważnym źródłem informacji dla milionów Polaków”. - Macie moje pełne poparcie. W trakcie spotkań apeluję o wsparcie dla akcji, jaką państwo zapoczątkowaliście, by Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji umożliwiła naziemne nadawanie dla państwa stacji - przekazał.

Medialna ekspansja Republiki jest - zdaniem Kolarskiego - „potrzebna dla demokracji oraz dla bezpieczeństwa”. - Jest potrzebne dla milionów Polaków - podsumował.

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo