Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tak ostro o sitwach akademickich nikt jeszcze nie mówił! Posłuchaj mowy oskarżycielskiej Józefa Wieczorka

Od czasów komuny polskimi uniwersytetami, podobnie jak sądami, rządzi ta sama kasta. Mechanizm dołączania do niej nowych pracowników jest skrajnie patologiczny – konkursy ustawiane są pod konkretne osoby, a ponieważ wszyscy zainteresowani o tym wiedzą, nikt inny się nie zgłasza – ujawnia uczelniane tabu dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. Obejrzyj na portalu Niezależna.pl wywiad, który zaszokuje naiwnych pracowników i studentów uczelni, wierzących w uczciwe kryteria w polskiej nauce.

We wtorek rozpoczyna się Narodowy Kongres Nauki, którego uczestnicy mają dyskutować nad zmianami w szkolnictwie wyższym. Dr Józef Wieczorek, w 1986 r. usunięty z Uniwersytetu Jagiellońskiego za szerzenie niewłaściwych postaw etycznych wśród młodzieży i do dziś mający na polskich uczelniach wilczy bilet, jest autorem setek publikacji, demaskujących patologie na polskich uczelniach. Pokazują one ciągłość pomiędzy czasami instalowania w Polsce komunizmu, późniejszych czystek z lat 80., a obecnymi patologiami – mobbingiem wobec doktorantów, faworyzowaniem „swoich” i brutalnym eliminowaniem z uczelni naiwnych pasjonatów nauki, którzy stoją na ich drodze.

To ten patologiczny, postkomunistyczny układ powoduje, że wśród 500 najlepszych uczelni na świecie nie ma ani jednej z Polski. Światłe elity III RP stworzyły uczelnie, których poziom jest tragiczny – dalece niższy od pozycji politycznej Polski czy stanu naszej gospodarki.

Wiedzą to nawet ci, którzy oficjalnie rozpływają się w zachwytach na rektorami polskich uczelni, którzy przyczynili się do zablokowania lustracji na uniwersytetach czy reformy wymiaru sprawiedliwości, jak Radosław Sikorski, który prywatnie stwierdził, iż rektorzy ci to „kut*sy i nieroby”. 

Czy Sikorski ma rację? O tym z jadowitym sarkazmem i złośliwością doprowadzającą do szału dostojne Magnificencje w gronostajach opowiedział dr Józef Wieczorek w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” w Telewizji Republika i Radiu Poznań.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo