Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Szopka Noworoczna na Niezalezna.pl. Piekarczyk: Ze spraw najważniejszych nie zabraknie niczego

- Do popularnych piosenek dołożone są aktualne teksty Marcina Wolskiego, obrazujące to, co działo się podczas mijającego roku w Polsce i na świecie - ze spraw najważniejszych nie zabrakło niczego. Marcin jest konferansjerem, narratorem, a ja - śpiewam piosenki, co czasem nie było proste - przyznaje bard Strefy Wolnego Słowa, Paweł Piekarczyk, wykonawca piosenek z Szopki Noworocznej, która zostanie zaprezentowana na portalu Niezalezna.pl. Premiera już w sobotę.

Marcin Wolski
Kadr z Szopki Noworocznej

Na portalu Niezalezna.pl zaprezentowana zostanie Noworoczna Szopka satyryczna. 

- Szopka ma znaną formę. Do popularnych piosenek dołożone są aktualne teksty Marcina Wolskiego, obrazujące to, co działo się podczas mijającego roku w Polsce i na świecie. Marcin jest konferansjerem, narratorem, a ja - śpiewam piosenki, co czasem nie było proste, bo niektóre z nich śpiewała w oryginale np. Kalina Jędrusik. Różne rzeczy o moim głosie mozna mówić, ale żebym miał się mierzyć z Kaliną Jędrusik - to jest to trudne. O wiele łatwiej mierzyć się z repertuarem, powiedzmy, Marka Grechuty

- mówi nam Paweł Piekarczyk, wykonawca piosenek w Szopce Noworocznej. Markiem Grechutą. 

- Szopka to dwadzieście kilka minut komentarza, mam nadzieję, że także dobrej zabawy - dodaje.

Szopka, jak zaznacza Piekarczyk, odbywać będzie się w "piwnicznym anturażu" - W sytuacji, w której szopka odbywa się bardzo skromnie, uznaliśmy, że zrobimy ją podziemnie - podkreślił nasz rozmówca.

Satyryczna szopka Marcina Wolskiego obecna jest w przestrzeni medialno-artystycznej już od kilkudziesięciu lat. Paweł Piekarczyk wyraził przekonanie, że cyklicznie zagości ona również na stronach portalu niezalezna.pl.

- W przeszłości graliśmy dużo z Marcinem Wolskim, jeździliśmy we dwóch po Polsce, mieliśmy swoje wspólne, autorskie występy. To jest trochę powrót do tej tradycji, bardzo miłej i bardzo fajnej. W czasach, kiedy istnieje większa wolność w mediach, większy pluralizm i większe możliwości medialno-produkcyjne - dobrze kontynuować taką współpracę z czasów minionych

- mówi Piekarczyk.

Wykonawca piosenek w tegorocznej szopce, bard Strefy Wolnego Słowa, przyznał, że w przygotowanym przez Marcina Wolskiego programie "ze spraw najważniejszych nie zabrakło niczego".

Zapytany, czy politycy dostarczają satyrykom dużo "materiału", odpowiedział:

"Oczywiście, że tak, to ich główne zajęcia. Aczkolwiek mogliby nam dać trochę świętego spokoju".

Premiera Szopki Noworocznej na portalu Niezależna.pl już w sobotę, 1 stycznia o godzinie 16.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md,gb
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo