Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Szkalowanie polskiego munduru. Premier: nigdy nie będzie na to naszej zgody

- Nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru, obrażanie żołnierzy, policjantów i strażników granicznych; dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Murem na polskim mundurem"
Facebook.com/ Mateusz Morawiecki

"Nigdy nie będzie naszej zgody na szkalowanie polskiego munduru, obrażanie żołnierzy, policjantów i strażników granicznych! Żaden propagandowy film, który służy interesom Putina, nie zmieni naszej postawy i determinacji! Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości liczy się wyłącznie bezpieczna przyszłość Polaków"

- napisał na Facebooku Morawiecki.

Dodał, że włoska wyspa Lampedusa "jest dziś symbolem błędnej polityki Angeli Merkel, Donalda Tuska i przestrogą dla całej Europy".

Przypomniał, że dwa lata temu Putin i Łukaszenka zaatakowali wschodnią granicę Polski.

"Rząd PiS - pomimo sprzeciwu PO, odparł ten atak i wzmocnił szczelność polskiej granicy. Zbudowaliśmy zaporę, która broni Polski. Rozwijamy możliwości Wojska Polskiego, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Graniczna i inwestujemy rekordowe środki, by Polacy byli bezpieczni"

- czytamy we wpisie szefa rządu.

"Dziękuję wszystkim, którzy noszą polski mundur! Możecie być pewni, że dopóki rządzimy państwo polskie będzie zawsze murem za polskim mundurem. Proszę wszystkich - pokażmy, że jesteśmy z polskimi żołnierzami! Dziś to szczególnie ważne"

- zauważył premier.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Komentarze (21)
Anonim 22.09.2023 07:23
NIEMCY na LAMPEDUSIE wspierają Mafię PUTINA ponieważ to ONI Przemycają tych ludzi do Europy z krajów ,że działa Grupa WAGNERA . To Nowa Broń PUTINA oprócz ŁAPÓWEK dla KOMISJI EUROPEJSKIEJ. Być może KASA na ŁAPÓWKI w części POchodzi od Przemytników ? .
Anonim 22.09.2023 07:17
Holland nie szanuje polskiego munduru bo jej ojciec nosil mundur NKWD
Anonim 21.09.2023 22:56
No i co Pan im zrobi? Napluje Pan im na buty?
60+ 21.09.2023 21:51
Tu nie powinno chodzic o przeciwdziałanie szkalowaniu polskiego munduru, ale o obronę honoru POLSKIEGO ŻOŁNIERZA, POLICJANTA, POGRANICZNIKA itd, którym szacunek jest konieczny i nalezny. Nie chodzi o mundur a o człowieka, tym bardziej że mundur jest - (...), niestety!!! - wciąz peerelowski, dosłownie, bo takie to GALOWE mundury nosili ci co do nas strzelali i katowali w PRL-u, Kiszczak, Jaruzel czy inny (...)!!!
Anonim 21.09.2023 20:49
mieszkam po drugiej stronie Polski gdy idę spać przychodzi mi na myśl praca tych młodych ludzi przy ochronie granicy.Zimno śnieg lub deszcz a oni jeszcze są atakowani przez zbójów .Wielki szacun dla Was kochani młodzi.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo