Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Szerszenie zaatakowały biegaczy

Szerszenie zaatakowały 18 uczestników, w tym dziecko, imprezy biegowej pod hasłem "Biegam bo lubię". Poszkodowanym na miejscu udzielana jest pomoc medyczna - poinformował rzecznik mrągowskiej straży pożarnej.

Piotr Łuczuk/niezalezna.pl

Oficer prasowy mrągowskich strażaków brygadier Jarosław Jakubik poinformował, że użądlonych przez szerszenie zostało 18 osób, w tym dziecko.

- Nikomu nic poważnego się nie stało, na miejscu pracują 4 zespoły ratownictwa medycznego, 2 zastępy strażaków zawodowych z Mrągowa i 3 ochotnicze straże pożarne - powiedział Jakubik.

Na miejscu był helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale nie było konieczności zabierania nikogo z miejsca zdarzenia.

Oficer prasowy mrągowskich strażaków powiedział, że w imprezie "Biegam bo lubię" brało udział 77 osób dorosłych i 28 dzieci. Gniazdo szerszeni, które zaatakowały biegaczy, było zlokalizowane na drzewie, które rosło przy trasie biegu w miejscowości Zełwągi.

- Strażacy zlokalizowali gniazdo, ale jeszcze nie wiemy, czy uda się je dziś zneutralizować, czy tylko odgrodzimy teren i tak zostawimy do jutra - przyznał Jakubik.

Według oceny Jakubika nie ma zagrożenia życia pogryzionych osób. Na miejscu udzielana jest im, jak się wyraził, "typowa pomoc przy użądleniach".

Impreza "Biegam bo lubię" jest na terenie gminy Mikołajki organizowana cyklicznie od kilku lat. Trasa w Zełwągach biegła polną drogą obok krajowej "szesnastki".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Biegam bo lubię #Mrągowo #szerszenie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo