„Szacunek do funkcjonariuszy jest powinnością“. Marszałek Sejmu do policjantów: Doceniamy waszą służbę

- W obliczu zagrożenia, szacunek jakim należy darzyć wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych, jest naszą największą powinnością.- zaznaczyła w Męcinie Elżbieta Witek. Marszałek Sejmu zwróciła się też do obecnych tam policjantów i zapewniła, że mają wokół siebie ludzi, którzy doceniają ich służbę.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Film Agnieszki Holland "Zielona Granica" wywołał kolejną falę oszczerstw wobec polskich mundurowych. Tak, jak przed dwoma laty, gdy w czasie apogeum operacji hybrydowej wymierzonej w Polskę m.in. politycy opozycji atakowali służby, tak i teraz wielu Polaków wyraża solidarność z szkalowanymi. Swoje wsparcie wyraża również rząd. Przypomniała o tym marszałek Sejmu Elżbieta Witek w trakcie otwarcia posterunku Policji w Męcince.

TVP Info: Polacy o zaporze na granicy z Białorusią. Nowy sondaż

Witek na wstępie zaznaczyła, że rząd przywraca obiekt, który został zlikwidowany w '96 roku. - My w tej chwili przywracamy te posterunki policji tam, gdzie ich nie ma, gdzie jest taka potrzeba. Wiemy przecież, że chcemy, żeby jak najbliżej ludzi byli ci, którzy niosą nam poczucie bezpieczeństwa. Niewątpliwie policjanci są tą grupą, która daje nam poczucie bezpieczeństwa - powiedziała.

- Bezpieczeństwo, to rzeczywiście sprawa, która dzisiaj dla nas wszystkich jest najważniejsza. Mamy to zagrożenie bezpieczeństwa, tak widoczne, tak namacalne, jak nigdy wcześniej od zakończenia II wojny światowej. Dlatego, szacunek, jakim należy darzyć polski mundur, polskich żołnierzy, polskich funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, jest naszą największą powinnością - dodała.

Marszałek zwróciła się też bezpośrednio do policjantów. - Chcę, żebyście państwo wiedzieli, że bez względu na to, gdzie tę służbę pełnicie, czy na granicy, czy w stolicy, czy w takim małym posterunku, jak ten tutaj w Męcince, że macie wokół siebie ludzi, którzy doceniają waszą ciężką niebezpieczną służbę, którzy pokładają w was nadzieję, że zapewnicie im poczucie bezpieczeństwa.

"Chcę was zapewnić o naszej niezłomnej obecności przy was, przy polskim mundurze. To hasło "murem za polski mundurem" dotyczy także was, Policjantów i życzę wam, żebyście zawsze mieli wokół siebie tych, którzy rozumieją znaczenie tej służby"

– skwitowała.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Elżbieta Witek #zielona granica #bezpieczeństwo RP

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo