Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Szacunek dla kobiet czy polityczny unik? „W PO kobiety traktuje się przedmiotowo”

Schetyna chce w jakiś sposób uzasadnić ten ruch z wysunięciem na pierwszą linię pani poseł Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ta sytuacja wskazuje jednak to, że w Platformie kobiety traktuje się przedmiotowo - powiedziała dziś w Katowicach europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska, komentując wypowiedź szefa Platformy.

Malgorzata Kidawa-Blonska, Grzegorz Schetyna
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Wiśniewska w rozmowie z dziennikarzami w kuluarach katowickiej konwencji PiS była pytana m.in. o sobotnią wypowiedź przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, który podczas porannej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu ocenił, że obecna ekipa rządząca jest niewiarygodna w wielu kwestiach, m.in. kiedy mówi o kobietach.

„Nie było bardziej antykobiecej ekipy rządowej” – przekonywał Schetyna. Jak dodał, w programie KO mowa jest m.in. o szacunku dla kobiet, refundacji metody in vitro czy należytej opiece okołoporodowej.

„O tym wszystkim, o czym dzisiaj zapomniała partia rządząca, a my to będziemy przypominać” – podkreślił szef Platformy. Jak zauważył, na listach wyborczych KO są 52 kobiety w pierwszych trójkach, a na listach PiS – 25.

Odnosząc się do tej wypowiedzi Wiśniewska nawiązała do wyników, jakie w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego osiągnęły kandydatki startujące z list Prawa i Sprawiedliwości: była premier Beata Szydło (ponad 525 tys. głosów, najwięcej w Polsce) czy ona sama (ok. 410 tys. głosów).

„Rozumiem, że pan przewodniczący Schetyna chce w jakiś sposób uzasadnić ten ruch z wysunięciem na pierwszą linię pani poseł Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jak widać jest tym bardzo zaskoczona. Ta sytuacja wskazuje, że jednak to w Platformie kobiety traktuje się przedmiotowo”

- oceniła europosłanka PiS, nawiązując do wskazania przez KO Kidawy-Błońskiej, jako kandydatki na premiera.

„W Prawie i Sprawiedliwości (kobiety traktuje się) zdecydowanie podmiotowo; to jest ta różnica klas między nami, a naszymi konkurentami” - dodała europosłanka.

Podczas sobotniej konwencji KO w Sosnowcu liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka mówiła, że na listach do Sejmu jest co prawda bardzo duża liczba kobiet, ale "liczy się nie tylko ilość, ale i wspaniała jakość".

Wskazując m.in. na Małgorzatę Kidawę-Błońską i Beatę Małecką-Liberę, Nowacka powiedziała, że są to kobiety, które od lat walczą o przyzwoitą i uczciwą Polskę. Stwierdziła, że zbliżające się wybory wygrają kobiety, "bo są do bólu kompetentne i zdeterminowane".

"Zdeterminowane, żeby zadbać, by kolejne pokolenie ludzi pracy, czyli nasze dzieci, żyły w Polsce nie tylko demokratycznej i przyzwoitej, ale w Polsce z działającą edukacją" – podkreśliła

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Jadwiga Wiśniewska #parytety #PiS #Po-KO

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo