Studia doktoranckie w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Zapisy trwają do 6 października

Osoby chcące kontynuować karierę naukową mogą z powodzeniem to osiągnąć dzięki wiedzy przekazanej przez wybitnych ekspertów współpracujących ze Szkołą Główną Mikołaja Kopernika. Ekonomiści, prawnicy, astronomowie, teolodzy, lekarze – mogą kształcić się w dziedzinach, w których niegdyś działał patron uczelni. Zgłoszenia do Szkoły Doktorskiej przyjmowane są do 6 października.

Studia doktoranckie w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika
SGMK

„Głównymi celami Uczelni są kształcenie nowych badaczy oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych” – podkreślono w misji Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, której siedziba znajduje się w Warszawie, ale poszczególne kolegia funkcjonują w różnych miastach Polski.

Szkoła integruje działalność pięciu kolegiów, z których każde kształci z jednej dziedzinie uprawianej w przeszłości przez patrona uczelni Mikołaja Kopernika:
-  Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu,
- Nauk Medycznych w Olsztynie,
- Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie,
- Filozofii i Teologii w Krakowie
- Nauk Prawnych w Lublinie.

Ostatnie z nich zostało otwarte w połowie września.
„Kolegium ma być elitarną międzynarodową szkołą doktorską, prowadzącą własne badania „przy pomocy tych, którzy będą w tej szkole wzrastać, którzy będą robić swoje doktoraty” – podkreślił obecny na uroczystości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„Szkoła Główna Mikołaja Kopernika jest uczelnią publiczną, działającą pod auspicjami Akademii Kopernikańskiej. To jedyna w Polsce uczelnia proponująca programy współtworzone z naukowcami z placówek o światowej renomie takich jak: Cambridge, Princeton, Oxford, Harvard czy NASA”

– podkreśla „Obserwator Finansowy”, który jest patronem medialnym SGMK.

Uczelnia zaprasza osoby, które chcą uzyskać stopień naukowy doktora lub doktora habilitowanego. Kandydaci mogą zgłaszać się do 6 października.

Więcej informacji na stronie internetowej www.sgmk.edu.pl

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Szkoła Główna Mikołaja Kopernika #nauka #NBP #Bank centralny

gb
Wczytuję ocenę...
Komentarze (6)
Sprawiedliwy 03.10.2023 23:59
W polskiej nauce bieda aż piszczy, nie ma niejednokrotnie na płace minimalne, a tu PiS lepi jakiegoś dziwoląga. Pytam się po co??? W Olsztynie już jest medycyna!
Anonim 03.10.2023 12:44
Co drugi poseł jest doktorem, a nawet profesorem. W PRL- u nobilitacji dokonywano dla najwierniejszych synów Partii w Komitecie PZPR w Bufecie, teraz wystarczy błogosławieństwo Tuska.
Anonim 03.10.2023 12:00
Matka jest zawsze pewna! a z ojcami to jest roznie. Matka Nicolaus Copernicus była von Vattenrohde Deutsche, wiec w jaki sposob Nicolaus został Polakiem?
Anonim 03.10.2023 12:27
Nacjonalizm etniczny wyznawali hitlerowcy i banderowcy. Skutki wszyscy znają.
Anonim 03.10.2023 11:33
to teraz zeby zostac doktorem wystarczy chciec?, czyli kazda kanalia moze zostac profesorem
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo