Studenci zapoznali się z policyjnym sprzętem

Wczoraj na terenie kampusu Społecznej Akademii Nauk w Kielcach odbyła się druga część kampanii „Służba, pasja, możliwości”. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach insp. Artur Bielecki, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk-Kita oraz dziekan uczelni dr Paweł Ramiączek przywitali tym razem studentów, którzy mogą związać swoją przyszłość z pasjonującą służbą w Policji.

Policja pokazuje broń
swietokrzyska.policja.gov.pl

Drugi dzień tego wydarzenia zaczął się od przywitania funkcjonariuszy Policji i władz uczelni ze studentami. Zebrani w Sali wykładowej słuchacze usłyszeli z ust zastępcy komendanta podziękowania za liczne przybycie oraz zachętę do aktywnego udziału w zorganizowanych zajęciach. Pani naczelnik wprowadziła studentów w szczegóły dzisiejszego wydarzenia, zaznaczając fakt niepowtarzalnej okazji do zapoznania się z tajnikami służby w Policji. Dr Paweł Ramiączek serdecznie witając wszystkich zgromadzonych, wyraził przekonanie, iż po dzisiejszych zajęciach, być może wielu słuchaczy zacznie wiązać przyszłość z mundurem.

Studenci podczas sobotniego przedpołudnia korzystali z możliwości spotkania się z funkcjonariuszami różnych jednostek i wydziałów. W jednej z sal wykładowych mogli rozmawiać z mundurowymi oddziału prewencji, poznali specyfikę codziennej służby oraz sprzęt jakim się posługują. Największą ciekawostką był dron wykorzystywany do dokładnej obserwacji najtrudniejszego terenu. Słuchacze, przemieszczając się do kolejnych pomieszczeń mogli zaspokajać swoją ciekawość z zakresu służby w „drogówce”, ratownictwa medycznego, laboratorium kryminalistycznego, pełnienia służby na zbiornikach wodnych, a także jak wygląda proces rekrutacji przyszłych Policjantów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na strzelnicy, gdzie można było zapoznać się z obsługą i budową broni oraz spróbować sił w testach sprawności fizycznej.

Odnotować należy również fakt, iż funkcjonariusze i studenci mogli oddawać krew w mobilnym punkcie jej poboru. Biorącym udział w wydarzeniu podobała się ta kampania, zapoznali się ze szczegółami pasjonującego zawodu oraz mogli zrobić kolejny krok by nieść pomoc – oddając krew.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kielce #policja #służba #broń #strzelnica

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo