"Mamy takie dzielnice w Warszawie jak np. Rembertów czy Wilanów, gdzie 100 proc. szkół podstawowych będzie strajkować, albo takie jak mój Ursynów, gdzie tylko dwie szkoły nie będą strajkować" - mówił prezydent Warszawy.
Trzaskowski wziął we wtorek udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego, powołanego przez władze miasta w związku z zapowiadanym na 8 kwietnia ogólnopolskim strajkiem nauczycieli.
Prezydent Warszawy powiedział, że w stolicy "olbrzymia większość szkół podstawowych będzie objęta strajkiem. "Podobnie jest ze szkołami ponadpodstawowymi" - dodał.
"Natomiast jeśli chodzi o przedszkola, to referendum pokazało, że 60 proc. przedszkoli również weźmie udział w strajku"
- poinformował Trzaskowski.
"Mamy nadzieję, że pięć dni przed strajkiem, czyli na początku przyszłego tygodnia, będziemy w stanie poinformować rodziców, które szkoły i przedszkola będą zamknięte"
- mówił. Jak dodał, taki wykaz zostanie opublikowany.