Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Czeka nas słoneczny dzień bez opadów deszczu

Niedziela zapowiada się jako dzień słoneczny w znacznej części kraju i bez opadów deszczu. Jednak jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, noc z niedzieli na poniedziałek będzie już chłodna.

Max Pixel

Według prognoz IMGW, niedziela przywita nas rześkim porankiem, z temperaturami od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 stopni w centrum po 11 stopni w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. Lokalnie, zwłaszcza w sąsiedztwie zbiorników wodnych, możliwe są mgły ograniczające widoczność do kilkuset metrów.

-Niedziela zapowiada się na ładny, słoneczny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 stopni na Suwalszczyźnie do około 20 stopni na zachodzie Polski. Nic nie zapowiada deszczu, więc można ten dzień uznać za dobrą okazję do wypoczynku na świeżym powietrzu

 - powiedziała Łapińska.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie pogodna i bez opadów deszczu. Na północy i północnym zachodzie spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie, ale bez deszczu. Na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie mogą lokalnie wystąpić mgły z ograniczeniem widzialności do kilkuset metrów. Temperatura minimalna na wysokości dwóch metrów wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie, około 5-7 stopni w centrum, do 10-12 stopni na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Na Suwalszczyźnie i we wschodniej części Mazur temperatura przy gruncie może spaść do minus jednego stopnia Celsjusza.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#IMGW #pogoda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo