Spurek znów broni praw ryb. A nienarodzone dzieci? W odpowiedzi tylko głucha cisza

"Ryby, tak jak każde inne zwierzęta, mają swoje prawa" - napisała na Twitterze europoseł Sylwia Spurek. Lewicowa polityk kolejny raz staje w obronie ryb, ale unika odpowiedzi na pytanie, co z prawami dzieci nienarodzonych.

Sylwia Spurek
By Piotr Sokołowski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79774522

Europoseł Sylwia Spurek, która do Parlamentu Europejskiego dostała się z list Wiosny, dała się poznać jako wielka miłośniczka zwierząt. Wielokrotnie upominała się o ich prawa, twierdziła na przykład, że "to co jemy na talerzu, nie jest naszą prywatną sprawą". Jednocześnie na jaw wyszło, że sama nosi skórzany pasek, ale - jak podkreśliła, kupiła go zanim została wegetarianką, a później weganką.

"Po pierwsze, nie zabijaj" - pisała Spurek, gdy zaczynał się sezon polowania na dzikie ptaki. W ostatnim czasie stanęła także w obronie ryb. 

- Panie ministrze, będzie miał Pan odwagę stanąć po stronie praw zwierząt czy pozwoli Pan na ich cierpienie? Ryby, tak jak każde inne zwierzęta, mają swoje prawa

- napisała tym razem na Twitterze, zwracając się do ministra Grzegorza Pudy.

Było o ptakach, rybach czy krowach, ale europoseł Spurek wciąż unika odpowiedzi na pytanie, które internauci zadają jej w każdym tego typu wpisie - co z prawami dzieci nienarodzonych?

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sylwia Spurek

albicla.com@michalkowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo