Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zdjęcie od Trumpa pomogło poznać prawdę o zbrodni w Smoleńsku. Macierewicz ujawnia mało znane fakty

Antoni Macierewicz w dyskusji po emisji dokumentu na temat katastrofy smoleńskiej na antenie Telewizji Republika ujawnił, że zdjęcie satelitarne, które było jednym z kluczowych materiałów do ustalenia tego, co naprawdę wydarzyło się w Smoleńsku Polska otrzymała dzięki jego rozmowie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. - To on zdecydował o tym, żeby to zdjęcie dostarczyć - powiedział.

Telewizja Republika

Na antenie Telewizji Republika wyświetlony został dokument Prawda o zbrodni smoleńskiej: wnioski z Raportu Podkomisji Antoniego Macierewicza, który zbiorczo przedstawia ustalenia na temat tego, co naprawdę stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. 

Profesor Kazimierz Nowaczyk na antenie Telewizji Republika przyznał, że jednym z kluczowych materiałów, które podkomisja otrzymała, jest zdjęcie satelitarne z 10 kwietnia 2010 roku parę godzin po katastrofie. - To zdjęcie pozwoliło nam na dokonanie analizy, która nie była robiona przez żadnych ekspertów i żadne komisje przed nami. To znaczy dokładne umieszczenie zapisów rejestratorów samolotu, łącznie z zapisem nagrania dźwiękowego kokpitu, w miejscach przelotu samolotu. W ten sposób można było pokazać, że ten dźwięk wybuchu w skrzydle był w miejscu, w którym nie było żadnych drzew. Jednocześnie można było z ogromną precyzją policzyć odległość tego miejsca od brzozy i to jest zdjęcie z dokładnością 10 centymetrów na piksel. Można policzyć wszystkie odległości - powiedział. 

- Z tym jest związana dodatkowa historia, którą przeanalizowała podkomisja. Dźwięk samolotu występuje około sto metrów przed brzozą. Od tego momentu już pół sekundy później pilot samolotu próbuje dokonywać działania, które mają zapobiegać przechylaniu się samolotu w lewo. Jednocześnie zwiększa się gwałtownie prędkość kątowa obrotu samolotu w lewo. To wszystko się dzieje przed brzozą

- dodał. Zaznaczył, że to udowadnia, że nie doszło do żadnego zderzenia z brzozą. 

Głos zabrał także szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. 

- Chcę powiedzieć od strony politycznej rzecz bardzo ważną, nieznaną w Polsce i w opinii światowej. Ten materiał, który stał się fundamentem analizy, to zdjęcie satelitarne, otrzymaliśmy dzięki mojej rozmowie z panem prezydentem Trumpem. To on zdecydował o tym, żeby to zdjęcie dostarczyć. Ono nigdy przedtem nie było w dyspozycji żadnego zespołu badawczego, a ono jest zupełnie zasadnicze dla analizy pozwalającej zidentyfikować miejsce eksplozji w lewym skrzydle 

- powiedział Antoni Macierewicz w w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim. 

Zobacz film dokumentalny przedstawiający prawdę o katastrofie smoleńskiej. 

 
Zobacz całą debatę po programie. 
 

 

 Źródło: Telewizja Republika, Niezalezna.pl

 

#Katastrofa smoleńska #Smoleńsk #zbrodnia #Rosja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo