Matka Micheila Saakaszwiliego złożyła hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Giuli Alasania, matka byłego gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego, przybyła do Warszawy i złożyła kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, pod Pomnikiem Lecha Kaczyńskiego oraz pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Towarzyszyli jej europosłanka PiS Anna Fotyga oraz Paweł Piekarczyk. Giuli Alasania przybyła do Polski na zaproszenie portalu Niezalezna.pl i kapituły Nagrody Prometejskiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
A. Fotyga, G. Alasania i P. Piekarczyk
Twitter/Anna Fotyga Biuro Poselskie

Giuli Alasania jest z wykształcenia historyczką, autorką 130 dzieł i 10 monografii, głównie o historii Gruzji, Kaukazu oraz Turcji. Była wielokrotnie nagradzana za swoją pracę badawczą. W swoim kraju udziela się także publicznie. Jest matką przebywającego w więzieniu byłego prezydenta Gruzji, Micheila Saakaszwilego, politycznego przyjaciela śp. Lecha Kaczyńskiego.

Przybyła do Polski na zaproszenie portalu Niezalezna.pl i kapituły Nagrody Prometejskiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

10 kwietnia przypada 13. rocznica katastrofy smoleńskiej. Tego dnia w 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Giuli Alasania #Paweł Piekarczyk #Anna FOtyga #Smoleńsk #Gruzja #Micheil Saakaszwili

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo