Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Wstrząsające słowa Ewy Kochanowskiej. "Na piekło skazali nas Seremet, Parulski"

Przed wystąpieniem przewodniczącego podkomisji smoleńskiej głos zabrała Ewa Kochanowska żona śp. Janusza Kochanowskiego, który zginał w katastrofie smoleńskiej.

Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Przed wystąpieniem przewodniczącego podkomisji smoleńskiej głos zabrała Ewa Kochanowska żona śp. Janusza Kochanowskiego, który zginał w katastrofie smoleńskiej. Jej słowa o gehennie jaką przeżywały rodziny ofiar po katastrofie były wstrząsające. - Już dziś wiemy, że nazwanie Ewy Kopacz seryjną kłamczynią, nie jest przesadą - powiedziała Kochanowska. 

Podczas wystąpienia Ewa Kochanowska przypomniała przez co przechodziły rodziny w czasie rozpoznawania bliskich w Moskwie oraz później podczas ekshumacji w Polsce. 

- Rodziny mówią, że przechodzą przez piekło ekshumacji. To prawda, ale skazali nas na to prokuratorzy - Seremet, Parulski i inni - mówiła Kochanowska. 

Wdowa po Januszu Kochanowskim przypomniała, że do Polski docierały trumny bez dokumentacji, już w Moskwie rodziny ofiar miały wątpliwości. 

- Prokuratura Wojskowa nigdy nie odpowiedziała na wnioski dotyczące wątpliwości rodzin. Wszyscy wychodzimy z oględzin z przekonaniem "to nie jest mój zmarły". Po ekshumacjach okazało się że ciała, które były szczelnie zapakowane są zanieczyszczone, z niedopałkami papierosów - mówiła. 

Bardzo mocno Kochanowska powiedziała o Ewie Kopacz.

Już dziś wiemy, że nazwanie Ewy Kopacz seryjną kłamczynią, nie jest przesadą


Na zakończenie Kochanowska stwierdziła:

Katastrofa nie mogła mieć przebiegu wskazanego przez komisję Millera. Ciała naszych bliskich powiedziały już wiele i powiedziałyby jeszcze więcej w kwietniu 2010 r. 


OGLĄDAJ POSIEDZENIE PODKOMISJI SMOLEŃSKIEJ

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Komisja Smoleńska #Smoleńsk #ekshumacje #Ewa Kochanowska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

pk
Wczytuję ocenę...
Wideo