Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Międzynarodowy gang rozbity w Polsce! Spektakularna akcja policji i służb. 22 osoby usłyszały zarzuty

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl rozbito międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem oraz handlem narkotykami. W trakcie czynności przejęto ponad tonę marihuany, kilogram mefedronu i zlikwidowano plantację konopi. Prokuratorskie zarzuty usłyszały 22 osoby, z czego 14 osób zatrzymano w Polsce. Udało się to dzięki współpracy Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przy współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz czeską prokuraturą

cbsp.policja.pl

Do pierwszych zatrzymań doszło w marcu 2021 r, gdzie wówczas na trasie A1, w województwie śląskim przeszukano samochód, którego kierowca przyjechał do Polski z Czech, przemycając 50 kg marihuany oraz kilogram mefedronu. - "Narkotyki były ukryte w przestrzeni ładunkowej naczepy w kartonach pomiędzy przewożonym towarem. W trakcie czynności zatrzymano dwie osoby, w tym kierowcę samochodu. Kolejne działania przeprowadzono trzy miesiące później, również na trasie A1 w okolicach granicy polsko-czeskiej, gdzie policjanci CBŚP zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W bagażniku auta ujawniono karton z zawartością 5 kg marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone, a kierowca samochodu zatrzymany" - poinformowano w depeszy Działu Krajowego Prokuratury.

- We wrześniu 2021 r. zatrzymano do kontroli samochód ciężarowy jadący z Niemiec do Polski. W torbach foliowych, pomiędzy przewożonymi ziemniakami, znajdowało się 67 kg marihuany przemyconej z Hiszpanii do Polski. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu. Mocne uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą nastąpiło w październiku 2021 r. Wówczas przeprowadzono skoordynowane działania na terenie Czech i Polski, zatrzymując kolejnych członków rozpracowywanej grupy. Funkcjonariusze czeskich organów ścigania zatrzymali 8 osób i przejęli 743 kg marihuany, heroinę i zlikwidowali plantację konopi. W tym czasie w Polsce zatrzymano podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. W trakcie dalszych czynności, w listopadzie 2021 r. na jednym z parkingów w Krakowie, policjanci przejęli 200 kg marihuany, która była ukryta w busie. Ostatnie czynności przeprowadzono w połowie października br. w województwie śląskim i mazowieckim, gdzie zatrzymano 2 osoby 

- dodano.

Łączna wartość narkotyków objęta zarzutami w toku całego międzynarodowego postępowania wynosi ponad 64 miliony złotych. Dotychczas w toku postępowania na terenie Polski zatrzymano 14 osób, którym prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zarzuty m.in. kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 § 1 i 3 kk , przemytu oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości marihuany kwalifikowane z art. 55 ust. 3 oraz 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec 12 podejrzanych na wniosek prokuratora zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 Źródło: Prokuratura Krajowa, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo