Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Śliwka nie będzie prezydentem Elbląga. Zabrakło kilka tysięcy głosów

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Michał Missan został wybrany na prezydenta Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) - wynika z oficjalnych danych PKW. W II turze wyborów uzyskał on 57,92 proc. głosów, pokonując Andrzeja Śliwkę z PiS - 42,08 proc. głosów.

Andrzej Śliwka
screen - Telewizja Republika

Jak podała na swojej stronie PKW po podliczeniu danych ze wszystkich 62 obwodowych komisji w Elblągu, Missan (KO) otrzymał 20 461 głosów (57,92 proc.), a na Śliwkę (PiS) - zagłosowało 14 863 wyborców (42,08 proc.).

Frekwencja wyniosła 41,29 proc.

Michał Missan ma 47 lat. Jest szefem elbląskich struktur PO, doktorem nauk społecznych. W poprzedniej kadencji był wiceprezydentem Elbląga - zrezygnował z tej funkcji w połowie marca w związku ze startem w wyborach. Wcześniej przez 23 lata pracował w ratownictwie medycznym.

Dwa tygodnie temu w I turze rywalizowało pięciu kandydatów: Missan otrzymał wtedy 44,36 proc. głosów, a Śliwka 34,69 proc. Wybory do rady miejskiej wygrała KO, która zdobyła 15 mandatów, co zapewnia jej samodzielną większość. Pozostałe 10 mandatów uzyskało PiS.

Dotychczasowy prezydent Elbląga Witold Wróblewski już w styczniu poinformował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję i poparł kandydaturę Missana.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo