Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Będą zmiany?

W resortach zdrowia i finansów trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców; zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki - poinformowała dziś minister zdrowia Izabela Leszczyna. "Nie trzeba nas poganiać" - dodała.

PIeniądze, złotówki
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Liderzy Trzeciej Drogi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczyli w sobotę podczas konwencji samorządowej w Otrębusach pod Warszawą, że zmiana zasady poboru składki zdrowotnej dla przedsiębiorców to "być albo nie być" Trzeciej Drogi w rządowej koalicji. W odpowiedzi minister Izabela Leszczyna zapewniła, że w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Finansów trwają prace nad zmianami w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców. Doprecyzowała, że zmiana obejmie składkę od aktywów trwałych i część podstawową składki. 

W pierwszej połowie lutego wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny powiedział w Sejmie, że w resorcie zdrowia, w porozumieniu z resortem finansów, prowadzone są analizy dotyczące możliwości i sposobu wdrożenia zmian w składce na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców.  Konieczny zaznaczył, że analizowany jest wpływ tych zmian na budżet Narodowego Funduszu Zdrowia i budżet państwa.

Rząd Zjednoczonej Prawicy zmienił zasady naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. W umowie koalicyjnej podpisanej przez KO, Trzecią Drogę i Lewicę zapisano m.in. wprowadzenie korzystnych i czytelnych zasad naliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Powrót do ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej znalazł się też w 100 konkretach Koalicji Obywatelskiej na 100 dni rządu. Do upływu tych 100 dni jest coraz bliżej...

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#składka zdrowotna #ZUS #przedsiębiorcy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo