Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Skarbówka zwróciła podatnikom ponad miliard złotych

Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. W tym roku urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły podatnikom już ponad miliard złotych - poinformowała dziś rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay

Jak przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie, zwrócona kwota podatnikom jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku. "Co świadczy o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, realizujemy swoje zadania na oczekiwanym poziomie" - podkreśliła.

"W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów"

- podała Justyna Pasieczyńska.

Wskazała również, że urzędy skarbowe na bieżąco dokonują rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). "Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych" - wyjawiła.

"Przypominamy, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl" - dodała.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Urząd Skarbowy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo