Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Silna burza przeszła nad Warszawą. Strażacy mieli pełne ręce roboty

Kilkadziesiąt razy musieli interweniować strażacy w związku z burzą, która przeszła w niedzielę nad Warszawą. Działania mundurowych dotyczyły głównie konarów czy gałęzi, które spadały na ulice i chodniki.

Strażacy w akcji
Andrzej Rembowski - pixabay.com

St. asp. Bogdan Smoter z zespołu prasowego komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał, że między godziną 15 a 17 wpłynęło około 40-50 zgłoszeń dotyczących połamanych drzew, konarów czy gałęzi.

"W wyniku tych zdarzeń uszkodzone zostały samochody, ale nikomu nic się nie stało"

– dodał strażak.

Wcześniej Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł o zbliżającej się do stolicy burzy o cechach superkomórki. Instytut dodał, że burz oraz przejściowych silnych opadów deszczu można spodziewać się również w południowej części woj. mazowieckiego oraz na południowym wschodzie.

Superkomórka burzowa to najrzadszy i najgwałtowniejszy rodzaj burzy. Cechuje się wirującym i wstępującym do góry prądem powietrza. Według definicji IMGW prąd ten wydłuża czas życia chmury burzowej, co pozwala na jej rozbudowanie i powoduje występowanie gwałtownych zjawisk atmosferycznych, takich jak: "duży grad, silna ulewa, nawałnica lub szkwał czy trąba powietrzna". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo