Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Sejm uczcił minutą ciszy pamięć sierż. Mateusza Sitka

Trzydniowe posiedzenie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci żołnierza, który zmarł na skutek obrażeń doznanych na granicy polsko-białoruskiej.

Śp. Mateusz Sitek
fot. - 1 Warszawska Brygada Pancerna

Trzydniowe posiedzenie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy pamięci żołnierza, który zmarł na skutek obrażeń doznanych na granicy polsko-białoruskiej. Żołnierz został raniony nożem 28 maja. Wojskowego zaatakował na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) jeden z migrantów, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę.

Sejm uczcił też pamięć Janusza Rewińskiego - aktora, satyryka i posła na Sejm I kadencji - który zmarł w wieku 74 lat. Znany był m.in. z Kabaretu Olgi Lipińskiej, ról w filmach "Kiler", "Kiler-ów 2-ów" Juliusza Machulskiego i "Ryś" Stanisława Tyma oraz serialu "Tygrysy Europy".

Dzisiaj w Nowym Lubielu (gm. Rząśnik) o godzinie 11.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe sierż. Mateusza Sitka, śmiertelnie ranionego nożem żołnierza, obrońcy polskiej granicy.

21-letni Mateusz Sitek został raniony nożem 28 maja. Wojskowego zaatakował na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) jeden z migrantów, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz używając tarczy ochronnej blokował wyłom w stalowej zaporze na granicy, sprawca - po przełożeniu ręki przez płot - ugodził go nożem w klatkę piersiową. W stronę rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej rzucano gałęzie i kamienie.

21-latek najpierw trafił do szpitala w Hajnówce, potem został przetransportowany do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Żołnierz Wojska Polskiego zmarł 6 czerwca. Został pośmiertnie awansowany na stopień sierżanta Wojska Polskiego oraz odznaczony "Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo