Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Sędzia oszustka odpowie za swoje czyny

Sąd Dyscyplinarny w Łodzi w całości uwzględnił wniosek złożony przez prokuratora i zezwolił na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędzi Sądu Okręgowego w Szczecinie. Wiesława B.-M., bo o nią chodzi, zasłynęła tym, że w czasie robienia zakupów przeklejała ceny na produktach. Chodziło o naprawdę niewielkie pieniądze.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jak podała Prokuratura Krajowa, w toku śledztwa prokurator zamierza przedstawić sędzi ze Szczecina zarzut oszustwa. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca tego na terenie jednego z hipermarketów pod Szczecinem. 

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej sędzia doprowadziła hipermarket do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 złotych. Poprzez naklejenie na trzy przewodniki turystyczne cen 4,99 złotych za sztukę z innych produktów, zamiast rzeczywistych kwot 14,99 złotych za sztukę, sędzia wprowadziła w błąd pracownika sklepu obsługującego kasę. Przechodząc za linię kas i płacąc za zakupione towary niższą cenę, sędzia działała na szkodę pokrzywdzonego hipermarketu 

– czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

W ocenie prokuratora, a także sądu dyscyplinarnego, w sprawie tej zaistniało dostatecznie uzasadnione podejrzenie popełnienia przez sędzię Wiesławę B.-M. przestępstwa.

Prokurator oraz sąd dyscyplinarny podkreślili, że zachowanie sędzi nosiło cechy dużej zuchwałości i znacznego nasilenia złej woli. Sędzia, jako osoba legitymująca się wykształceniem prawniczym, dopuszczając się przeklejenia cen na trzech przewodnikach turystycznych i w ten sposób zaniżając ich wartość, niewątpliwie musiała mieć świadomość realizacji znamion przestępstwa oszustwa. Od osoby sprawującej urząd sędziego, która winna się cechować przymiotem nieskazitelnego charakteru, można oczekiwać, iż jej zachowanie będzie nienaganne.

Skierowanie wniosku o zezwolenie na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędzi było konieczne do tego, by wykonać czynności procesowe z jej udziałem, w tym by przedstawić jej zarzuty.

 Źródło: pk.gov.pl, niezalezna.pl

 

#Szczecin #sędzia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Paweł Krajewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo