Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sąd zdecydował o dalszym losie sędziego Sławomira B. Prokuratura chce postawić mu zarzuty korupcyjne

Sędzia Sławomir B., któremu prokuratura zarzuca przyjęcie łapówek w postaci 200 tys. zł i czterech samochodów - bez immunitetu. Sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie zezwolił na pociągnięcie B. do odpowiedzialności karnej za 8 czynów. Sąd jednak oddalił wniosek prokuratury o zatrzymanie sędziego i objęcie go tymczasowym aresztem.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Filip Blażejowski/Gazeta Polska

Sąd dyscyplinarny przy warszawskim sądzie apelacyjnym zezwolił na pociągnięcie sędziego Sławomira B. do odpowiedzialności karnej, jednak oddalił wniosek o jego zatrzymanie i tymczasowy areszt. Jednocześnie - decyzją sądu - Sławomir B. został zawieszony w czynnościach służbowych, a jego dochody obniżone o 25 proc. do czasu wyjaśnienia sprawy.

Nie jest to prawomocne rozstrzygnięcie i może zostać zaskarżone do Sądu Najwyższego.  

Sławomir B. to doświadczony sędzia z Warszawy, który zajmował się m.in. upadłościami firm. Miał kontakt z syndykiem Tomaszem S., ale ich współpraca – według prokuratury – "zamieniła się w układ korupcyjny, w ramach którego sędzia Sławomir B. otrzymywał od niego korzyści majątkowe w zamian za przychylność w postępowaniach upadłościowych przez niego prowadzonych".

- A co otrzymywał sędzia B. w zamian za przychylność? Lista, którą podano w komunikacie, robi wrażenie: dwa samochody osobowe (wartość 17 i ponad 22 tys. zł), bezpłatne użytkowanie kolejnego auta, łącznie blisko 8 tys. zł wynagrodzenia wynikającego z umowy z agencją wydawniczo-reklamową, choć sędzia B. nie wykonywał żadnych zleceń, samochód dla brata i bratowej

- pisał w "Gazecie Polskiej Codziennie" Grzegorz Broński.

Co więcej, jak informuje prokuratura, "sędzia wielokrotnie żądał, a następnie przyjął od syndyka korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 200 tys. zł”.

[https://niezalezna.pl/259462-doswiadczony-sedzia-z-warszawy-w-ukladzie-korupcyjnym-prokuratura-chce-jego-aresztowania]

 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sławomir B. #sąd

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Maciej Marosz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo