Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Tomasz Lis przegrał w sądzie z Ziemkiewiczem. „Jesteś prymitywnym kłamcą, co było do udowodnienia“

Były naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis musi przeprosić Rafała Ziemkiewicza za naruszenie jego dóbr osobistych. Decyzję w tej sprawie podjął w środę Sąd Apelacyjny w Warszawie. Chodzi o artykuł z 2017 roku, w którym tygodnik zarzucał Ziemkiewiczowi m.in. namawianie do kolaboracji z reżimem PRL.

Tomasz Lis, Rafał Ziemkiewicz
Fotomag - Gazeta Polska

Sąd Apelacyjny zobowiązał Lisa do opublikowania na jego na 14 stronie "Newsweeka" oświadczenia:

  "Przepraszam Pana Rafała Ziemkiewicza za naruszenie jego dóbr osobistych – dobrego imienia oraz godności w artykule pt. «Katechizm politycznego realizmu» opublikowanym w wydaniu «Newsweek Polska» w dniu 16 lipca 2017 roku".

W przypadku, gdyby Lis nie zastosował się do wyroku, sąd dał możliwość zamieszczenia takich przeprosin - na koszt byłego naczelnego "Newsweeka" - powodowi.

Red. Ziemkiewicz w dosadnych słowach skomentował ogłoszony dziś wyrok. - Tomaszu Lisie - proszę mu przekazać, bo się przede mną chowa - po latach zapadł w końcu prawomocny wyrok. Czekam na przeprosiny za wyssane z palca opowieści nie istniejących (co wykazał proces) „kolegów ze studiów” jak to niby tchórzyłem przed komuną, szydziłem z opozycji i namawiałem do kolaboracji - napisał na portalu x.com.

I dalej:

"Jesteś nie tylko obleśnym nachalnym erotomanem i przemocowcem, co wykazały inne postępowania, ale też prymitywnym kłamcą - co było do udowodnienia"


 Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl

 

#Tomasz Lis #Rafał Ziemkiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo